Мірошниченко
Сергій Іванович

доктор технічних наук,
професор, директор філіалу кафедри

Професор кафедри

Народився в 1947 році в м. Херсон. В 1958 році вступив до Свердловського суворівського військового училища, яке закінчив з Золотою медаллю в 1965 році. В тому ж році вступив до Київського вищого інженерного авіаційного військового училища ВПС, яке закінчив з Золотою медаллю в 1970 році. З 1970 до 1973 року навчався в ад’юнктурі Київського вищого інженерно-авіаційного військового училища Військово-повітряних сил. В 1973 році захистив кандидатську дисертацію. З 1974 до 2000 року працював викладачем, старшим викладачем, старшим науковим співробітником, замісником начальника кафедри, начальником кафедри, професором Київського інституту Військово-повітряних сил в м. Києві. Керував та брав участь у створенні 12 типів процесорів для обробки у реальному часі сигналів радіолокаційних, телевізійних та тепловізійних зображень, у розробці техніки для ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС. В 1992 році захистив докторську дисертацію. З 1993 року – професор, академік АН ВШ України (відділення військових наук). В 1994 році одержав диплом міжнародної виставки в Брюсселі.

1996 року керував та брав участь в розробці рентгенівських багатоматричних приймачів з цифровою обробкою зображення. З 2000 року приймачі дозволені до використання в медичних установах України та Росії. В 2001 році федеральна комісія (FDA) дозволила використання багатоматричних приймачів на території США. В Європейської спільноті використання приймачів дозволено з 2006 р. З 1996 щорічно бере участь в конгресах та виставках радіологічного товариства Північної Америки в м. Чикаго, Європейського Конгресу радіологів у м. Відень (Австрія) та виставці MEDICA (Німеччина). З 2006 р – Генеральний директор «Науково-виробничого об’єднання Телеоптик», яке визнано як лідер медичної галузі України. Зараз в медичних установах України, Росії та ще 12 країнах світу працює близько 1400 цифрових рентгенівських комплексів, на яких щорічно обстежується понад 10 мільйонів пацієнтів.

З 2000 року працює професором в НАУ на кафедрі електроніки. Очолює філіал кафедри електроніки НАУ на базі «НПО Телеоптик». Викладає лекційні курси за дисциплінами «Цифрові приймачі рентгенівських зображень» та «Біомедичні системи променевої діагностики».

За результатами наукової діяльності Мірошниченко Сергій Іванович має понад 200 наукових праць, з яких, 25 винаходів.